Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 
Drodzy Rodzice, jeśli przyszedł w  Waszym życiu ważny moment powrotu do pracy i szukacie miejsca, w którym Wasze dziecko będzie mogło radośnie się bawić, fantastycznie rozwijać i bezpiecznie spędzać czas w gronie rówieśników - Dobrze trafiliście!  
Takim właśnie miejscem jest  Żłobek „SŁONECZNE ELFIKI”.W naszym żłobku każde dziecko  ma zapewnioną miłą i profesjonalną opiekę, indywidualne podejście do potrzeb i możliwości rozwoju oraz doskonałe warunki do zabawy i nauki od pierwszych dni życia, aż do ukończenia wieku przedszkolnego, ponieważ każdemu podopiecznemu gwarantujemy miejsce w naszej drugiej placówce -Przedszkolu Niepublicznym „SŁONECZNE ELFY”
 
Żłobek powstał z myślą o dzieciach w wieku od 6 miesiąca do 3 lat. W naszych niewielkich grupach dzieci uczą się każdego dnia poznawać świat. Najważniejszym celem żłobka jest wspieranie naszych Małych Elfików w rozwoju emocjonalnym, intelektualnym i językowym poprzez ciągłe zwracanie się do dzieci w języku angielskim. W czasie zabawy uczymy się: życzliwości, funkcjonowania w grupie, dzielenia się, kształtujemy postawy społeczne oraz doskonalimy tak potrzebną nam w życiu samodzielność.Jednocześnie ułatwiamy mamom powrót do pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dziecka, a tym samym pomagamy w godzeniu życia zawodowego i rodzinnego. 
Nasz żłobek jest kameralny,przyjazny i kolorowy, spełnia wszelkie wymagane standardy dotyczące sprawowania opieki oraz wspierania rozwoju i edukacji małych dzieci. Chcąc więc zapewnić im bezpieczne warunki wyposażyliśmy nasz żłobek w najlepszej jakości sprzęt oraz atestowane zabawki. Jesteśmy placówką zarejestrowaną w Rejestrze Żłobków Miasta Białegostoku. Działamy na podstawie Ustawy o opiece nad dziećmi do lat 3.
 
Ważnym jest również sąsiedztwo grupy przedszkolnej  „Drzewka”, dzięki któremu, poprzez kontakt ze starszymi dziećmi, maluszki rozwijają się według schematu tzw. grup rodzinkowych.  Wykwalifikowana kadra dokłada wszelkich starań, aby dla najmłodszych Żłobek "Słoneczne Elfiki" był kontynuacją ciepłych, rodzinnych chwil jakie dziecko ma zapewnione w gronie najbliższych.
 
„Serdecznie Was zapraszamy w nasze barwne progi, o wszystkie dzieci sumiennie zadbamy i nigdy nie zboczymy z wytyczonej, słusznej drogi.”
 
 
WIZJA pracy z najmłodszymi:
Naszym największym dobrem jest dobro dziecka, przygotowujemy je do odnoszenia sukcesów i radzenia sobie z trudnościami.
Stwarzamy każdemu dziecku szansę rozwoju na miarę jego możliwości.
Od najmłodszych lat dajemy dziecku szanse rozwoju umiejętności językowych – poprzez ciągły kontakt z językiem angielskim, w czasie zabawy, nauki jak i codziennych czynności.
Pragniemy w każdym dziecku rozbudzać ciekawość świata i ludzi, spostrzegawczość oraz wrażliwość.
Chcemy wychować dziecko z bogatą wyobraźnią twórczą, zdolne do spontanicznej ekspresji własnych uczuć i myśli, otwarte na pomysły i inspiracje płynące od innych osób oraz gotowe szukać nowych, oryginalnych rozwiązań.
 
MISJA pracy z najmłodszymi:
Przyzwyczajanie do odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne oraz innych.
Stwarzanie przyjaznej, domowej atmosfery oraz zapewnianie optymalnych warunków do rozwijania osobowości dzieci, wspieranie w rozwijaniu zdolności i zainteresowań.
Stwarzanie atmosfery akceptacji, wzajemnego zaufania i bezpieczeństwa, w której dziecko bawi się, uczy, nabywa umiejętności rozwijając swoją osobowość i aktywność wobec siebie, innych ludzi i otaczającego go świata.
Kształtowanie i rozwijanie postawy twórczej swoich wychowanków, stosowanie metod aktywnych i technik rozwijania zdolności twórczego myślenia.
Wykorzystywanie naturalnej potrzeby działania dzieci, stwarzając takie sytuacje, które wyzwolą u nich emocje i skłonią do kreatywnego ich wyrażania.
Uczenie tolerancji, akceptacji i poszanowania odmienności każdego człowieka.
Umożliwianie wyrównywania szans edukacyjnych wszystkim dzieciom oraz uwzględnianie potrzeb środowiska.
Wychowywanie dziecka aktywnego, wrażliwego, samodzielnego i radzącego sobie z problemami.
Otwarte jest na propozycje rodziców, ich udział w życiu żłobka – partnerska współpraca z rodziną dziecka.
Podążanie za indywidualnym tempem rozwoju dziecka, respektowanie jego potrzeb, wspieranie w dążeniu do samodzielności i niezależności.
Wprowadzanie dobre nawyki żywieniowe, prowadzi zdrową, smaczną zbilansową dietę dla najmłodszych.
 
 
W celu uzyskania dodatkowych informacji odsyłamy do pozostałych zakładek na stronie.