Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zbiórka karmy dla bezdomnych psów i kotów pozostających pod opieką Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami (TOZ) oddział w Białymstoku, a oczekujących na adopcję w tzw. domach tymczasowych (DT).

Od poniedziałku 8 grudnia rozpoczynamy akcję zbiórki karmy dla bezdomnych psów i kotów, które czekają na adopcję w tzw. domach tymczasowych. Domy tymczasowe to domy, w których przebywają psy lub koty zabrane z ulicy, z interwencji TOZ lub te, które nie radzą sobie w schroniskach. Zaznajamiają się z zasadami panującymi w domu, uczą się żyć u boku człowieka i doświadczają dobra z jego strony, a przede wszystkim tego, że ręka służy do głaskania i miziania, a nie do bicia. Opiekunowie takie "tymczasowicza / tymczasowiczki" mogą poznać takiego psa lub kota, dzięki czemu wiedzą o nich dużo przed wydaniem do adopcji. Innymi słowy, domy tymczasowe to szansa dla zwierząt na znalezienie domów stałych, takich "na zawsze". Osoby przyjmujące pod swój dach takiego bezdomnego zwierzaka robią to całkowicie bezinteresownie, z potrzeby serca, a TOZ zapewnia karmę suchą i pokrywa koszty ewentualnych wizyt u weterynarza. Dlatego tak bardzo potrzebne jest wsparcie takich domów tymczasowych, aby mogły pomagać ratować bezdomne zwierzaki i dać im szansę na lepszą przyszłość - na znalezienie kochającego domu stałego. My wszyscy możemy im w tym pomóc. Jeśli mają Państwo stare niepotrzebne koce, poduszki,kołdry, to przydadzą się one schronisku - nadchodzi zima, która jest trudnym czasem dla pozostających tam zwierząt. Prosimy o wsparcie tej słusznej idei. Warto pomagać. Zostań przyjacielem zwierząt. Akcja potrwa do końca grudnia tego roku.

Koordynatorką akcji jest pani Milena Bielecka, wychowawczyni z grupy "Kwiatki", która udzieli dodatkowych informacji.