Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

"Czerwiec daje dni gorące, kosa brzęczy już na łące".

"Od czerwca dużo zależy, czy żniwa będą jak należy".

Wraz z pierwszymi dniami czerwca, a nawet kilka dni wcześniej nadeszło lato. Jeszcze nie kalendarzowe, ale pogoda letnia, upalna. Słoneczko, zieleń drzew i łąk zachęca do wycieczek

i spacerów. Musimy pamiętać o tym, aby dużo pić i  zabierać buteleczki z wodą kiedy wychodzimy na podwórko.  Powinniśmy także nałożyć letnie, przewiewne nakrycia głowy, które ochronią nas przed słońcem: czapeczki, chusteczki, kapelusiki.

01 czerwca - Oto nadszedł jeden z najpiękniejszych dni w roku, Dzień Dziecka. Bardzo się cieszymy. W przedszkolu na wszystkich będą czekały niespodzianki: wesołe zabawy, piosenki, tańce i oczywiście upominki. Nie zabraknie okazji do uśmiechu i śmiechu. Będzie również okazja aby poznać dzieci z różnych stron świata, które trochę inaczej wyglądają niż my, ale mają takie same dziecięce marzenia.

Dzieci z Oddziału "Drzewka" będą rozwiązywały zagadki pantomimiczne "Prezenty na Dzień Dziecka", pobawią się również w zabawę rozwijającą spostrzegawczość "Dwoje dzieci".

03 czerwca - Maluszki z Oddziału "Grzybki" wykonają dzisiaj "Letni obrazek" farbami plakatowymi. Praca ta będzie doskonałą okazją do wyrażenia swojej inwencji i twórczej ekspresji.

Pani Kasia zaplanowała dzisiaj na zajęcia umuzykalniające metodą E.E. Gordona ciekawą zabawę muzyczno - rytmiczną "Figurki". Będzie to tzw. zabawa inhibicyjno - incytacyjna. ( brzmi bardzo skomplikowanie). Dzieci będą reagowały na sygnały muzyczne - ruch i bezruch. Ośpiewają też skalę lokrycką śpiewankami "Latawiec", "Dmuchawce". Na zakończenie rytmiczanka na 3/8 "Lato" i nasza ukochana pożegnajka.

06 czerwca - Starszaki porozmawiają dzisiaj z Panią Basią o zwierzętach  egzotycznych. Będą oglądały książeczki z ilustracjami tych zwierząt,  rozwiązywały i układały zagadki, bawiły się w zabawy rozwijające spostrzegawczość i umiejętność klasyfikowania ,a także w zabawy ruchowe.

07 czerwca - Dzisiaj Dzieci z Oddziału I "Grzybki" pod kierunkiem Pani Justyny sporządzą planszę "Mapa pogody". Będzie to Weather forecast. Dzieci zaznaczą na mapie Polski nasze miasto, a następnie naniosą na mapę symbole opisujące pogodę za oknem.

Po południu Dzieci będą bawiły się na zajęciach teatralnych w zabawę "Pokaż to”z czarodziejską kostką do gry.

09 czerwca - Nic tak nie cieszy nasze Pociechy, jak malowanie paluszkami. Jest to doskonała okazja do rozwoju wyobraźni ,ale też i do różnych psot. Dzisiaj tematem pracy plastycznej będą słoneczniki.

Starszaki poznają dzisiaj zwierzęta mieszkające w ZOO. Oto zabawy, które będą towarzyszyły im podczas dnia:

"Małe ZOO" - składanie obrazka pociętego na części, "Zwierzęta w ZOO" - zabawa słowna, "Mamy i ich dzieci" - zabawa dydaktyczna, "Jakim jestem zwierzątkiem" - zabawa ruchowo - naśladowcza, "Głosy zwierząt w ZOO" - zabawa ortofoniczna.

Na zajęciach "Słoneczne Elfy odkrywają wielki świat" Dzieci będą miały okazję pobawić się lodem. Pod kierunkiem Pani Martynki Dzieci przekonają się ,czy zamrożona woda może mieć dwa kolory.

10 czerwca - Dzisiaj Maluszki poznają właściwości suchego i mokrego, z wykorzystaniem piasku i wody. Zabawy badawcze są niezwykle interesujące i inspirujące.

Gdyby tak jeszcze po drodze do domu trafiła się wieeeelka kałuża,do której można wskoczyć... Oczywiście tylko i wyłącznie w celach badawczych.

Pani Kasia przypomni dzisiaj naszym Elfom i Elfikom piękny instrument - skrzypce, jego wygląd

i brzmienie. Będzie ponowna okazja do samodzielnych prób gry na skrzypcach.

14 czerwca - Wkrótce wakacje, czas wyjazdów, wycieczek i spacerów. Pani Martynka przyniesie na zajęcia różne magazyny modowe oraz gazetki reklamowe sklepów sportowych. Dzieci będą wybierały ubrania na letni wypoczynek ,w zależności od warunków pogodowych.

Na zajęciach z logorytmiki mali aktorzy będą ćwiczyć buźki i języki odgrywając historię o wycieczce pewnego małego chłopca.

Pogoda dopisuje, więc warto pójść na interesujące wycieczki po naszym osiedlu. W czerwcu Starszaki wybiorą się na pocztę. Zarówno dzieci z I jak i II Oddziału pójdą do osiedlowego sklepu "KEN", aby poznać pracę sprzedawcy i samodzielnie kupić zdrowe owoce. Wyjścia będą doskonałą okazją do poznania najbliższego otoczenia, ciekawych obiektów na naszym osiedlu, sprawdzenia w praktyce wiedzy, którą zdobyły Dzieci o bezpiecznym poruszaniu się po drodze.

15 czerwca - Pani Basia porozmawia z Dziećmi o wakacjach nad morzem. Oprócz zabawy ruchowej "Morskie fale", pracy plastycznej "Morze" Dzieci wysłuchają opowiadania H. Zdzitowieckiej "Muszla w bursztynie". A później ... obejrzą muszle przywiezione z wakacji przez nauczyciela, przeprowadzą doświadczenia badające właściwości bursztynu.

16 czerwca - Kolejny dzień przeniesie Dzieci w góry. Będzie czas na zabawę klasyfikacyjną "Wysokie góry i niskie góry", zabawę ruchową "Wakacyjna podróż", ćwiczenia ruchowo - graficzne "Góry". Dzieci poznają florę i faunę występującą w górach. Wykonają również pracę plastyczną

z masy solnej pt. "Góry".

Na zajęciach rozwijających twórcze myślenie  "Słoneczne Elfy odkrywają wielki świat", Pani Martyna pokaże Dzieciom, iż dźwięk można zobaczyć. Dzieci spróbują zobaczyć rozchodzące się fale dźwiękowe.

17 czerwca - Tematem przewodnim zajęć "Rhythm of Joy"  będzie łazienka. Pani Justyna przypomni Dzieciom słownictwo związane z tematem "In the bathroom". Zademonstruje przybory toaletowe, przypomni zasady bezpieczeństwa w łazience, sposoby prawidłowego mycia rączek i ząbków. Czym byłyby takie zajęcia bez zabaw z wykorzystaniem wody - chlupania paluszkami, bulgotania i robienia bąbelków. Będziemy troszkę dokazywać, ale oczywiście pod kontrolą Pań, bezpiecznie.

21 czerwca - Starszaki przypomną znaki drogowe.  Pomogą w tym ćwiczenia: słuchu fonematycznego "W drodze do przedszkola", klasyfikacyjne "Znak i figura", zabawa w zagadki słowne "Co to za znak?". A później Dzieci poznają piosenkę "Lato wzywa nas".

22 czerwca - Maluszki będą dzisiaj usprawniały rączki i paluszki lepiąc plasteliną. Spróbują wypełnić nią kontur jeżyka.

Na zajęciach plastycznych, Dzieci pod kierunkiem Pani Basi wykonają krawat z kolorowego kartonu "Prezent dla taty", a następnie ozdobią go wycinanką.

23 czerwca - Tematem dnia będzie "Na pomoc". Starszaki wykonają szereg ćwiczeń: spostrzegawczości "Takie same auta", słuchowe "Dźwięki pojazdów. Będzie okazja do zabaw "Jakie to samochody?", "Pojazdy uprzywilejowane", "Na letni spacer".

30 czerwca - Dzieci wraz z Panią Martyną sprawdzą czy jest możliwe, aby balonik sam napompował się, bez naszej pomocy. Kto wie ... .

I już wakacje, czas beztroskiego wypoczynku, wycieczek, wędrówek, czas przygód.

W wakacyjne miesiące wszystkie Elfy i Elfiki zapraszamy do przedszkola i żłobka. Będziemy się bawić, wspólnie odkrywać tajemnice fauny i flory, śpiewać i tańczyć ... .