Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktorka, logopeda, instruktor teatralny, absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, Podyplomowych Studiów Logopedycznych Uniwersytetu w Białymstoku, Podyplomowych Studiów Pedagogicznych oraz Europejskiej Szkoły Mediów i Przedsiębiorczości.


Doświadczenie w pracy warsztatowej z dziećmi i młodzieżą :prowadzenie warsztatów krasomówczych w ramach projektu „Akademia Rozwoju Uzdolnień i Zainteresowań Uczniów Szkoły Podstawowej nr7 w Białymstoku", warsztatów teatralno-plastycznych dla dzieci w Muzeum Alfonsa Karnego w Białymstoku, nauczyciel warsztatów teatralnych w VII LO w Białymstoku, instruktor pracowni teatralnej w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku (różne grupy wiekowe).


Wieloletnie doświadczenie teatralne: niezależna grupa teatralna-„Kompania Doomsday", Teatr „Okno", „Teatr Wierszalin", „Teatr pod Orzełkiem" .
Doświadczenie logopedyczne: prowadzenie indywidualnej terapii logopedycznej dzieci w wieku przedszkolnym w Przedszkolu Samorządowym nr.1 w Białymstoku, obserwacja zajęć logopedycznych w Akademii Teatralnej w Warszawie.


Uczestniczka wielu warsztatów pracy nad głosem, asystent wolontariusz przy zajęciach z techniki mowy na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, asystent zajęć „praca z mikrofonem" na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku .
Miłośniczka i wykonawczyni rękodzieła.
Ewa Gajewska-Jasińska prowadzi w przedszkolu zajęcia „Gimnastyka wyobraźni" i „ Figle słowne i ruchowe".

Głównym założeniem zajęć „Gimnastyka wyobraźni"- zajęcia teatralne dla najmłodszych - jest pobudzanie twórczej aktywności dzieci oraz rozwijanie ich wyobraźni i kreatywności. Zajęcia obejmują m.in. zabawy teatralizowane, naukę pracy w grupie, ćwiczenia rozwijające plastykę ruchu oraz zabawy uczące wyrażania emocji poprzez ciało i mimikę. Warsztaty teatralne dają możliwość twórczego rozładowania energii oraz wspólnej, kreatywnej zabawy z innymi dziećmi. W zajęcia wplecione jest czytanie baśni, bajek i wyliczanek, połączone z aktywnym udziałem dzieci odgrywających różne postacie, z użyciem rekwizytów czy elementów kostiumu.


„ Figle słowne i ruchowe" – to zajęcia z elementami rytmiki i logopedii, wpływające pozytywnie na wszechstronny rozwój dziecka. Ich główne cele to stymulowanie rozwoju pod względem ruchowym (usprawnianie ruchów całego ciała wpływa pośrednio na usprawnianie ruchu narządów mowy), wspomaganie rozwoju mowy, kształcenie słuchu i pobudzanie wyobraźni. Zajęcia uczą także pracy w grupie, rozwijają koncentrację oraz sprzyjają rozwojowi społecznemu dzieci.