Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zajęcia prowadzone są w formie warsztatów. Dzieci mają kontakt z językiem poprzez metodę naturalną- tj. stworzenie im naturalnych warunków takich w jakich rodzice uczą dzieci języka ojczystego. Stosujemy również metodę dramy- poprzez odgrywanie ról w teatrzyku. Oprócz tego dzieci regularnie powtarzają poznane słownictwo poprzez gry i zabawy. Na każdych zajęciach dzieci uczą się słownictwa na zasadzie „rhyme and rhythm" (rymu i rytmu). Dzięki temu szybko przyswajają nowe słownictwo. Nauczymy się nowych piosenek oraz wierszyków. Jednak przy tym wszystkim zachowamy pewien umiar- gdyż najważniejsze jest szczęście dzieci i poczucie, że wszystko dzieje się nieprzymuszenie.

Istotną rolę spełniają wszelakie pomoce wizualne i dydaktyczne, obrazujące używane słownictw. Ważnym elementem zajęć, w szczególności w najmłodszych grupach jest zachowanie określonej rutyny, dzięki której dzieci czują się bezpiecznie i są świadome następowania po sobie każdego z etapów zajęć.

Tematyka zajęć jest ściśle związana ze światem Dziecka: domem, rodziną, zabawą, przyjaciółmi i zwierzętami. Poprzez starannie dobrane ćwiczenia, piosenki, grę na instrumentach, zabawy, wierszyki, rymowanki nasze zajęcia są ciekawe i zróżnicowane.