Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Gdy w maju plucha, w czerwcu posucha”

„Grzmot w maju sprzyja urodzaju”

„Majowe błoto, więcej niż złoto”

Przyszedł długo oczekiwany miesiąc – maj, zielony i słoneczny.

02 maja – Rozpoczniemy dzień porankiem z historią Polski. Obchodzimy dziś Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Maluszki przypomną symbole narodowe. Wykonają swoje własne flagi, zobaczą też na globusie, gdzie leży Polska. Na mapie kraju odszukają największe rzeki i góry. Będą także oglądać zdjęcia pochodzące z różnych regionów Polski.

Starszaki obejrzą albumy o Polsce, przypomną symbole narodowe. Wykonają kotylion, pokolorują flagę . Będzie czas na zabawę konstrukcyjną „Mój dom to Polska”

oraz zabawę „Ilu mieszkańców wywiesiło flagi?” Taka patriotyczna atmosfera będzie nam towarzyszyć również w ciągu kolejnych dni.

Następny dzień to również ważne święto państwowe – Dzień Konstytucji 3 Maja.

04 maja – Dzieci z Oddziału II porozmawiają z Panią Basią o Polsce. Dzień zapowiada się interesująco. Będzie czas na zabawę pt „Kartki z podróży” i utrwalenie znajomości nazwiska i adresu zamieszkania, ćwiczenie „Herb miasta ,w którym mieszkam”, wykonanie puzzli „Pozdrowienia z Polski”. Dzieci wysłuchają także wiersza I. Salach pt. „Dom”.

05 maja- Tematem przewodnim dnia będzie temat – „U źródeł państwa polskiego”.

Starszaki poznają legendę M.Orłonia „O Lechu i orle białym”. Będzie okazja do składania puzzli i wykonania mapy Polski a także wykonania witrażu białego orła. Zabawa oddechowa „Orle piórka” pozwoli dzieciom zrelaksować się.

Pani Martyna na zajęciach „Słoneczne Elfy odkrywają wielki świat” porozmawia z Dziećmi o jajku i jego kształcie. Udowodni, że jajko w skorupce może zmienić swój kształt dzięki użyciu patyczków i gumeczek. Ciekawe, jak to zrobi.

06 maja- Pani Kasia przygotowała dzisiaj Przedszkolakom niespodziankę. Zapozna je

z nowym instrumentem – gitarą akustyczną. Zagra kilka utworów, a następnie zaprezentuje jej budowę, brzmienie, barwę oraz możliwości grania na niej. Będą także zagadki muzyczne. Bardzo lubimy zajęcia muzyczne prowadzone metodą E.E. Gordona.

09 maja- Dzisiaj Dzień Europy – dzień kultury państw europejskich w przedszkolu. Dzieci porozmawiają z Paniami na temat innych krajów, ludzi tam żyjących.

Starszaki wysłuchają opowiadania G. Szadkowskiej „ Smakowite powitania”. Będzie okazja do zabawy „Włoska pizza” wg M. Bogdanowicz. Pani Basia przeczyta również Dzieciom fragment opowieści C. Collodiego „ Pinokio”, a następnie Dzieci pokolorują rysunek przedstawiający bohatera pięknej bajki.

Pani Justyna i Pani Martyna w ciągu dzisiejszego dnia i kilku następnych wprowadzą Dzieci w świat owadów. Nauczą ich rodzajów, jak je rozpoznawać po dźwiękach, jakie wydają. Maluszki będą obserwowały owady na wiosennych spacerach.

11 maja- Do przedszkola zawita Pani Edyta, która jest nauczycielką.  Przeprowadzi prawdziwą lekcję ekologiczną o segregacji śmieci.

Na zajęciach plastycznych Pani Basia zaprezentuje Dzieciom  ciekawą technikę malowania farbami na wilgotnej kartce papieru.  Powstanie praca „Wiosenne kwiaty” wykonana techniką „ mokre w mokrym”.

12 maja -  Dzisiaj Maluszki namalują wiosenna łąkę. Wykonają również papierowego motylka. Panie chciałyby, aby  przy wykonywaniu prac odwołały się do własnych doświadczeń.

Pani Martyna będzie kontynuowała cykl doświadczeń z jajkiem. Ciekawe ,jak się zachowa jajko w wodzie, ale takiej zwykłej i w wodzie posolonej. Zatonie? A może wypłynie?

13 maja – Pani Kasia na zajęciach umuzykalniających metodą E.E. Gordona ośpiewa skalę lokrycką. Wykona śpiewanki „ Wielbłąd”, „Księżniczka” i „ Fleciki”. Następnie będzie rytmiczanka  „Wietrzyk” w metrum 5/8 (rytmizowanie w metrum 5/8 na neutralnych sylabach). Dzieci będą wykonywały ćwiczenia do rytmiczanka z wykorzystaniem szyfonowych chusteczek. Zajęcia zakończy ulubiona pożegnajka.

16 maja – „Greengrocer”. Pani Justyna zorganizuje Dzieciom zabawę w sklep owocowo--warzywny. Przedszkolaki wcielą się w rolę kupujących i sprzedających, poznają nazwy owoców i warzyw w języku angielskim.

18 maja- Dzisiaj Starszaki w świat owadów wprowadzi Pani Basia. Dzieci wykonają album „ Owady naszych łąk”, poznają wiersz B. Formy „ Bądź zawsze sobą”, który zainspiruje

do rozmowy o łące, wykonają pracę plastyczną „Zwierzęta na łące”.

Ciekawym zwieńczeniem tematu będzie zabawa w kąciku teatralnym z wykorzystaniem kukiełek, pacynek i pluszowych zabawek, której  celem będzie rozwijanie umiejętności prowadzenia dialogu.

19 maja – Panie z Oddziału I „Grzybki” wprowadzą Dzieci w świat literatury i sztuki. Zapoznają je z autorami utworów dla dzieci, zarówno poezji ,jak i prozy. Pokażą także interesujące prace znanych malarzy. Maluszki będą miały okazję stworzyć swoje własne dzieło- własnoręcznie namalowany obraz.

Pani Martyna pokaże Dzieciom  jak z podstawowych kolorów  można uzyskać pochodne. Będzie okazja do wspaniałej zabawy mieszania barw.

23 maja- Tematem dnia w Oddziale II „Drzewka”  będzie „ Ja i moja rodzina”. Dzieci porozmawiają z Panią o członkach swoich rodzin, wspólnie obejrzą przyniesione

z domu fotografie. Będą również rysowały swoich bliskich. Dzisiaj będziemy także gościć w przedszkolu  muzyków z zespołu Arte Muza z muzycznym spektaklem „ Pipi w krainie bajek”.

25 maja – Dzisiejszy dzień poświęcimy w przedszkolu Naszym Drogim Mamom. Dzieci porozmawiają z Paniami na temat roli mamy w rodzinie, wykonają drobne upominki z okazji Dnia Matki. Będą uczyły się piosenki o mamie, poznają też kilka wierszyków. Nie zapomną też o tatusiach.

31 maja – Dzień w Oddziale II upłynie pod hasłem „Jak dziś kolorowo”. Dzieci poświęcą czas na zabawę twórczą „Kolorowe kredki”, zabawę matematyczną „Kwiaty na grządkach”, zabawy manipulacyjno-konstrukcyjne z wykorzystaniem klocków w kolorze zielonym ... barwie letnich liści na drzewach, trawy ... .