Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

"GDY W LUTYM MRÓZ MOCNO TRZYMA, BĘDZIE KRÓTKA ZIMA"

LUTY W PRZEDSZKOLU "SŁONECZNE ELFY"

02 lutego

Witamy niecodziennych gości - studentów stomatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, którzy przeprowadzą pogadankę na temat budowy ząbków, przyczyn próchnicy oraz zademonstrują technikę prawidłowego ich szczotkowania na specjalnym modelu. Nasze Przedszkolaki , od początku pobytu w przedszkolu uczyły się zasad higieny jamy ustnej, a studenci zadbają o to, by biały fartuch i fotel dentystyczny nie kojarzył się Dzieciom z bólem i smutnym obowiązkiem, a z pomocą w utrzymaniu zdrowego i pięknego uśmiechu. Więcej o akcji profilaktycznej Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii oddział w Białymstoku w naszych Aktualnościach.

 

03-04 lutego

Już wiemy jak należny dbać o zęby, a teraz czas na wizytę ... w przedszkolnej kuchni. To z niej wyjeżdżają kilka razy dziennie wózeczki pełne smacznych kanapek, bułeczek drożdżowych, naleśników, parujące garnuszki z zupką, kotleciki ... . Ciekawe skąd się biorą, bo jak smakują to wiemy. Dzieci poznają wyposażenie kuchni, dowiedzą się jak się nazywają tajemnicze sprzęty i naczynia zamknięte w kuchennych szafkach. Niektóre z nich znają i używają codziennie podczas posiłków w domu i przedszkolu, ale niektóre .... . Co to jest, na przykład, durszlak, chochelka, sosjerka, ubijak? Do czego służy trzepaczka, szatkownica? A imbryk, ten to nawet był bohaterem pięknej baśni Hansa Christiana Andersena, którą przeczytają Dzieciom Panie. A potem Pani Dorotka, która pracuje w przedszkolnej kuchni, opowie o swojej pracy, jak to się dzieje, że na stołach pojawiają się talerzyki z pysznym jedzeniem, co robi z talerzykami i kubeczkami, kiedy zbiera je po posiłkach, a następnie rozstawia na stoły czyściutkie i błyszczące.

 

09 lutego

Tego dnia Maluszki przeniosą się w krainę baśni, posłuchają tych najpiękniejszych, a później będą bawiły się w odgadywanie baśniowych bohaterów.

 

12 lutego

Dzieci znają symbol serduszka. Serduszkami-laurkami obdarowały swoje Babcie i Dziadków. Teraz czas poznać St. Valentine's Day - Dzień Świętego Walentego, święto zakochanych i kochających, które na dobre zadomowiło się w naszym kraju. Panie zapoznają Dzieci z tradycjami innych krajów, gdzie święto to jest obchodzone bardzo hucznie, a Dzieci przygotują swoim bliskim walentynkowe serduszka. Pani Diana na zajęciach "Ciekawi świata" pokaże, że zima wcale nie musi być nudna, biała, że może być kolorowa. Nauczy Przedszkolaki jak zrobić kwiatki z papieru i słomek oraz jak ożywić salę, gdy za oknem śnieg.

 

13 lutego

Tego dnia, w związku ze Światowym Dniem Radia, Dzieci poznają historię tego wynalazku, posłuchają muzyki klasycznej. W grupie Maluszków będzie wesoło i kolorowo, dzieci pobawią się balonikami i serduszkami, bo Dzień Zakochanych tuż,tuż ... . 

W kolejnym tygodniu będziemy gościć w naszym przedszkolu Mamę Krzysia. Znamy ją bardzo dobrze, często widzimy, ale tym razem wystąpi w nowej roli: farmaceuty, bo Mama Krzysia jest farmaceutką i pracuje w aptece. Obiecała przyjść w białym fartuchu, z receptami i różnymi tajemniczymi buteleczkami, słoiczkami i fiolkami. Rozpoczynamy cykl zajęć " Poznajemy zawody" i Mamusia Krzysia, jako pierwsza przybliży Dzieciom swój trudny i bardzo odpowiedzialny zawód.

 

16 lutego

Dzisiaj Pani Paulina pokaże Dzieciom, jak zrobić "Gorące serduszka". Będą to emblematy- serduszka z kartki papieru, wykonane metoda collage'u. Walentynki to czas pełen miłości, sympatii oraz czułości okazany drugiej osobie. W naszym przedszkolu również dbamy o to, aby nasze Dzieci uczyły się wzajemnego szacunku, zrozumienia i dbałości o innych. Właśnie taki cel mają zajęcia "serduszkowe". Dzieci pod kierunkiem nauczyciela odrysują na kartce serduszko przygotowane z szablonu. Po wycięciu i naniesieniu warstwy kleju ,Dzieci posypią serduszko czerwonym brokatem. I emblemat gotowy. Teraz Dzieci mogą go komuś podarować i okazać swoją sympatię do tej osoby.

 

17 lutego

Tego dnia Dzieci z Grupy I "Kwiatki" dowiedzą się, co można zmierzyć i jak to zrobić.

 

18 lutego

Jest rzecz, o której marzą Dzieci uczestnicząc w spektaklu teatru lalkowego - obejrzeć z bliska lalki teatralne, dotknąć, troszkę pobawić się. Pani Ewa prowadząca w naszym przedszkolu zajęcia teatralne, na co dzień aktorka, postanowiła spełnić to dziecięce marzenie. Obiecała przywieźć lalki teatralne do przedszkola, aby nasi mali aktorzy mogli je obejrzeć i spróbować nimi zagrać. Już nie możemy się doczekać.

 

19 lutego

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego Maluszki wysłuchają najpiękniejszych polskich bajek. Pobawią się również prawdziwą wagą, zobaczą ,co jest leciutkie jak piórko, a co trochę cięższe. Każde Dziecko na pewno niejednokrotnie bawiło się w króla lub królową. Na zajęciach Pani Diany, każda pociecha będzie mogła poczuć się wyjątkowo, będzie mogła pochwalić się swoimi mocnymi stronami i opowiedzieć o swoim małym królestwie, którym z całą pewnością jest dziecięcy pokój. Dodatkowo, każda osoba stworzy swoją własną miniaturkę korony z rolki po papierze toaletowym, co po raz kolejny będzie dowodem na to , że z surowców wtórnych można wyczarować własnymi rękami małe dzieła sztuki.

 

20 lutego

Dzisiaj Panie pracujące w Oddziale II „Drzewka" zapoznają swoich Wychowanków z kilkoma bajkami polskich pisarzy.

 

24 lutego

A że wciąż zima, wciąż mamy nadzieję na śnieg. Jeśli spadnie, to ulepimy w końcu bałwana. Chociaż mamy takiego, wykonanego z białego kartonu, z pomarańczowym nosem i czarną miotła, przyklejonego do drzwi w sali, ale to przecież nie to samo, co utoczyć dwie białe kule, użyć kilku węglików, marchewki ...ech ... .

 

26 lutego

Pani Diana pokaże dzisiaj ,jak można tworzyć piękne wzory ( rozety) ze skrawków kolorowej bibuły i w ogóle nie używać nożyczek.

 

 

wal