Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 

Akcja profilaktyczna Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii

 

Białostocki oddział PTSS, tworzony przez studentów stomatologii UMB już od kilku lat prowadzi akcje profilaktyczne, mające na celu promocję zdrowia i higieny jamy ustnej wśród uczniów przedszkoli, szkół podstawowych i liceum. Szczególnie cenna, dla obu stron, jest współpraca z najmłodszymi. Przedszkolaki już od najwcześniejszych lat oswajają się z tematyką stomatologiczną, wypracowują u siebie niezbędne nawyki higieniczne. Studenci natomiast zdobywają doświadczenie w pracy z dziećmi, która często bywa niemałym wyzwaniem.

Pogadanki przebiegające w przyjaznej atmosferze to nauka przez zabawę. Oprócz teoretycznej wiedzy na temat budowy zębów i przyczyn próchnicy, uczestnicy spotkań mają możliwość nabycia umiejętności prawidłowego szczotkowania, którą trenują na specjalnym modelu. Studenci dbają o to, by biały fartuch i fotel dentystyczny nie kojarzył się dzieciom z bólem i smutnym obowiązkiem, a z pomocą w utrzymaniu zdrowego i pięknego uśmiechu.

 

logo ptss