Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

                                         Szanowni Rodzice

             W związku z zawieszeniem zajęć w naszym przedszkolu realizacja zadań wychowawczych i dydaktycznych będzie się odbywała z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Na facebooku przedszkola została utworzona zamknięta grupa „Słoneczne Elfy”.

Codziennie za pomocą tego środka komunikacji, nauczyciele poszczególnych oddziałów będą   prezentowali bieżące treści programu wychowania przedszkolnego zaplanowane na ten miesiąc, w interesującej i odpowiadającej możliwościom dzieci formie.

Pojawią się zadania do wykonania , opisy gier, zabaw, ćwiczeń, prac, filmiki , prezentacje, linki do ciekawych i inspirujących stron.

Będą oczywiście także treści w języku angielskim.

Udostępnione zostaną Państwu materiały do pracy z dziećmi w domu.

Dla dzieci uczęszczających na zajęcia specjalistyczne logopedyczne, zgodnie z harmonogramem tych zajęć,pani logopeda będzie udostępniała ćwiczenia do pracy w domu (np. w poniedziałek ćwiczenia będą adresowane do dzieci uczęszczających na poniedziałkowe zajęcia, we wtorek – uczęszczających na wtorkowe itd.)

Zachęcamy Państwa do codziennego korzystania z naszych propozycji.                             Dzieci 6-letnie realizujące obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego powinny na bieżąco wykonywać zalecane przez nauczycieli zadania i ćwiczenia.                              Rodziców wychowanków prosimy o dokumentowanie efektów pracy dzieci ( filmiki, zdjęcia, nagrania audio, skany wykonywanych ćwiczeń w kartach pracy itd.) i przesyłanie ich drogą elektroniczną lub dokumentowanie działań dzieci w formie papierowej i przestrzennej. Dzieci przyniosą prace po przerwie do przedszkola. Umożliwi to monitorowanie postępów w różnych sferach rozwoju.

Zachęcamy Państwa do kontaktu z nauczycielami w czasie ich konsultacji ( terminy i formy konsultacji zostaną Państwu przekazane na facebooku.

Pracownicy przedszkola służą Państwu pomocą.

Postarajmy się aby czas nieobecności dzieci w „Słonecznych Elfach”był dla nich miłym czasem, wypełnionym zabawą i nauką w „domowym przedszkolu”.

                                                                                                              Serdecznie pozdrawiamy

                                                                                                       Nauczyciele i dyrekcja przedszkola